UWAGA
Stacjonarna kasa biletowa tel. 77 44 23 286
Godziny otwarcia prosimy sprawdzić na stronie internetowej www.filharmonia.opole.pl/kontakt
Zakup biletów online
22
marca
piątek
2024
19:00
Wielki Post Wielka Muzyka 2024
Orkiestra Filharmonii Opolskiej
Chór Filharmonii Krakowskiej
Piotr Piwko – przygotowanie chóru
Alina Adamski – sopran
Gosha Kowalinska – mezzosopran
Łukasz Załęski – tenor
Volodymyr Tyshkov – . . .
Chór Filharmonii Krakowskiej
Piotr Piwko – przygotowanie chóru
Alina Adamski – sopran
Gosha Kowalinska – mezzosopran
Łukasz Załęski – tenor
Volodymyr Tyshkov – . . .
23
marca
sobota
2024
18:00
Wielki Post Wielka Muzyka 2024
Orkiestra Filharmonii Opolskiej
Chór Filharmonii Krakowskiej
Piotr Piwko – przygotowanie chóru
Alina Adamski – sopran
Gosha Kowalinska – mezzosopran
Łukasz Załęski – tenor
Volodymyr Tyshkov – . . .
Chór Filharmonii Krakowskiej
Piotr Piwko – przygotowanie chóru
Alina Adamski – sopran
Gosha Kowalinska – mezzosopran
Łukasz Załęski – tenor
Volodymyr Tyshkov – . . .
5
kwietnia
piątek
2024
19:00
Koncert dyplomantów PSM w Opolu 5.04.2024.
Orkiestra Filharmonii Opolskiej
Dyplomanci PSM I i II st. w Opolu
Miłosz Kula – dyrygent
Dyplomanci PSM I i II st. w Opolu
Miłosz Kula – dyrygent
6
kwietnia
sobota
2024
19:00
Koncert rozrywkowo-literacki... na scenie Sieradzki!
Marek Sieradzki – wokal, prowadzenie koncertu
Michał Hadasik – fortepian, współprowadzenie
Żenia Betliński – kontrabas
Mateusz Maniak – perkusja
W programie największe przeboje polskiej . . .
Michał Hadasik – fortepian, współprowadzenie
Żenia Betliński – kontrabas
Mateusz Maniak – perkusja
W programie największe przeboje polskiej . . .
12
kwietnia
piątek
2024
19:00
Ach, jak przyjemnie!
Orkiestra Filharmonii Opolskiej
Przemysław Witek – fortepian
Jan Miłosz Zarzycki – dyrygent
W programie:
Henryk Wars – „Szkice miejskie” (18')
Henryk Wars – Koncert fortepianowy . . .
Przemysław Witek – fortepian
Jan Miłosz Zarzycki – dyrygent
W programie:
Henryk Wars – „Szkice miejskie” (18')
Henryk Wars – Koncert fortepianowy . . .
13
kwietnia
sobota
2024
19:00
Magic of the Queen – live tribute show
Piotr Andrzejczak – wokal
Krzysztof Andrzejczak – perkusja
Konrad Szymborski – gitara basowa
Radosław Ułoga – instrumenty klawiszowe
Łukasz Żaglewski – gitara
W programie:
największe przeboje . . .
Krzysztof Andrzejczak – perkusja
Konrad Szymborski – gitara basowa
Radosław Ułoga – instrumenty klawiszowe
Łukasz Żaglewski – gitara
W programie:
największe przeboje . . .
czytaj więcejBrak wolnych miejsc
14
kwietnia
niedziela
2024
12:00
ORGANY W SAMO POŁUDNIE – Ireneusz Wyrwa
W programie:
J.S. Bach, F. Mendelssohn-Bartholdy, G. Muffat, J.G. Rheinberger oraz J.H. Rinck
J.S. Bach, F. Mendelssohn-Bartholdy, G. Muffat, J.G. Rheinberger oraz J.H. Rinck
19
kwietnia
piątek
2024
19:00
W cieniu wiedeńskich wież
Orkiestra Filharmonii Opolskiej
Dumitru Pocitari – skrzypce
Valentin Radutiu – wiolonczela
Przemysław Neumann – dyrygent
W programie:
Johannes Brahms – Koncert podwójny a-moll na skrzypce . . .
Dumitru Pocitari – skrzypce
Valentin Radutiu – wiolonczela
Przemysław Neumann – dyrygent
W programie:
Johannes Brahms – Koncert podwójny a-moll na skrzypce . . .
26
kwietnia
piątek
2024
19:00
Crimes
Koncert kameralny
The Whoop Group
Jakub Muras – saksofon sopranowy
Mateusz Dobosz – saksofon altowy
Krzysztof Koszowski – saksofon tenorowy
Szymon Zawodny – saksofon barytonowy
W . . .
The Whoop Group
Jakub Muras – saksofon sopranowy
Mateusz Dobosz – saksofon altowy
Krzysztof Koszowski – saksofon tenorowy
Szymon Zawodny – saksofon barytonowy
W . . .
czytaj więcejBrak wolnych miejsc
27
kwietnia
sobota
2024
19:00
JAZZ W WOLNEJ CHWILI – Andrzej Trefon i Jan Cichy
Andrzej Trefon – gitara
Jan Cichy – gitara basowa
W programie:
standardy polskiej i światowej muzyki rozrywkowej – przeboje wszech czasów.
Jan Cichy – gitara basowa
W programie:
standardy polskiej i światowej muzyki rozrywkowej – przeboje wszech czasów.
28
kwietnia
niedziela
2024
10:30
KONCERT RODZINNY Proste historyjki o muzyce 2023/2024
Orkiestra Filharmonii Opolskiej
Jakub Montewka – dyrygent
Paulina Wojdyga – prowadzenie koncertu
Przed nami trzeci sezon Prostych historyjek o muzyce! Podczas Koncertów Rodzinnych . . .
Jakub Montewka – dyrygent
Paulina Wojdyga – prowadzenie koncertu
Przed nami trzeci sezon Prostych historyjek o muzyce! Podczas Koncertów Rodzinnych . . .
28
kwietnia
niedziela
2024
12:30
KONCERT RODZINNY Proste historyjki o muzyce 2023/2024
Orkiestra Filharmonii Opolskiej
Jakub Montewka – dyrygent
Paulina Wojdyga – prowadzenie koncertu
Przed nami trzeci sezon Prostych historyjek o muzyce! Podczas Koncertów Rodzinnych . . .
Jakub Montewka – dyrygent
Paulina Wojdyga – prowadzenie koncertu
Przed nami trzeci sezon Prostych historyjek o muzyce! Podczas Koncertów Rodzinnych . . .
5
maja
niedziela
2024
12:00
ORGANY W SAMO POŁUDNIE – Moisés Santiesteban Pupo
W programie:
Anton Heiller, Paul Hindemith, Marian Sawa
Anton Heiller, Paul Hindemith, Marian Sawa
10
maja
piątek
2024
19:00
Harfa? Najlepiej dwie!
Orkiestra Filharmonii Opolskiej
Juliusz Wesołowski – harfa
Carlos Roberto Peña Montoya – harfa
Wojciech Rodek – dyrygent
W programie:
Maciej Małecki – „Concertino w dawnym . . .
Juliusz Wesołowski – harfa
Carlos Roberto Peña Montoya – harfa
Wojciech Rodek – dyrygent
W programie:
Maciej Małecki – „Concertino w dawnym . . .
11
maja
sobota
2024
19:00
Navarrete Sefardi Project – podróż po muzyce żydowskiej
Magda Navarrete – wokal, taniec
Wojciech Braszak – saksofon
Maciej Szczyciński – kontrabas
Marek Fedor – instrumenty perkusyjne
Andrzej Lewocki – gitara flamenco
Mateusz Pliniewicz . . .
Wojciech Braszak – saksofon
Maciej Szczyciński – kontrabas
Marek Fedor – instrumenty perkusyjne
Andrzej Lewocki – gitara flamenco
Mateusz Pliniewicz . . .
12
maja
niedziela
2024
11:00
Z książką na pulpicie – POD OKIEM ŚWIĘTEGO FLORIANA
„Pod okiem Świętego Floriana” / Michał Alico
Uczniowie Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej w Opolu – organy
Tomasz Brosz – Florian
czytają:
Agata Brosz, Ewelina . . .
Uczniowie Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej w Opolu – organy
Tomasz Brosz – Florian
czytają:
Agata Brosz, Ewelina . . .
17
maja
piątek
2024
19:00
Jubileusz 80-lecia urodzin Maestro Antoniego Wita
Orkiestra Filharmonii Opolskiej
Tomasz Strahl – wiolonczela
Antoni Wit – dyrygent
W programie:
Antonín Dvořák – Koncert wiolonczelowy h-moll op. 104 (41’)
Robert Schumann – . . .
Tomasz Strahl – wiolonczela
Antoni Wit – dyrygent
W programie:
Antonín Dvořák – Koncert wiolonczelowy h-moll op. 104 (41’)
Robert Schumann – . . .
19
maja
niedziela
2024
18:00
TGD Koncert finałowy Warsztatów Gospel & Gospel Kids
TGD (Trzecia Godzina Dnia)
uczestnicy Warsztatów Gospel oraz Gospel Kids
W programie usłyszymy piosenki w wykonaniu zespołu TGD i uczestników Warsztatów Gospel . . .
uczestnicy Warsztatów Gospel oraz Gospel Kids
W programie usłyszymy piosenki w wykonaniu zespołu TGD i uczestników Warsztatów Gospel . . .
24
maja
piątek
2024
19:00
Potęga i (nie)powaga
Orkiestra Filharmonii Opolskiej
Karol Mossakowski – organy
Przemysław Neumann – dyrygent
W programie:
Gabriel Fauré – „Pawana” op. 50 (6’)
Joseph Jongen – „Symphonie concertante” . . .
Karol Mossakowski – organy
Przemysław Neumann – dyrygent
W programie:
Gabriel Fauré – „Pawana” op. 50 (6’)
Joseph Jongen – „Symphonie concertante” . . .
26
maja
niedziela
2024
10:30
KONCERT RODZINNY Proste historyjki o muzyce 2023/2024
Orkiestra Filharmonii Opolskiej
Jakub Montewka – dyrygent
Paulina Wojdyga – prowadzenie koncertu
Przed nami trzeci sezon Prostych historyjek o muzyce! Podczas Koncertów Rodzinnych . . .
Jakub Montewka – dyrygent
Paulina Wojdyga – prowadzenie koncertu
Przed nami trzeci sezon Prostych historyjek o muzyce! Podczas Koncertów Rodzinnych . . .
26
maja
niedziela
2024
12:30
KONCERT RODZINNY Proste historyjki o muzyce 2023/2024
Orkiestra Filharmonii Opolskiej
Jakub Montewka – dyrygent
Paulina Wojdyga – prowadzenie koncertu
Przed nami trzeci sezon Prostych historyjek o muzyce! Podczas Koncertów Rodzinnych . . .
Jakub Montewka – dyrygent
Paulina Wojdyga – prowadzenie koncertu
Przed nami trzeci sezon Prostych historyjek o muzyce! Podczas Koncertów Rodzinnych . . .
31
maja
piątek
2024
19:00
Czy Elsner mówił po francusku?
Koncert kameralny
Paweł Knebel – fagot
Elsner Ensemble
Andrzej Krawiec – skrzypiec
Beata Wołczyk – skrzypce
Dariusz Wołczyk – altówka
Mirosław Makowski – wiolonczela
Firat Korkmaz – . . .
Paweł Knebel – fagot
Elsner Ensemble
Andrzej Krawiec – skrzypiec
Beata Wołczyk – skrzypce
Dariusz Wołczyk – altówka
Mirosław Makowski – wiolonczela
Firat Korkmaz – . . .
1
czerwca
sobota
2024
17:00
Koncert dla dzieci „W MAGICZNYM ŚWIECIE PANA KLEKSA”
Dziecięcy Zespół Wokalny Miasta Opola
Zespół Taneczny ADENA
Patrycja Okoń, Małgorzata Marciniszyn-Szuba, Aleksandra Krzesaj – choreografie i przygotowanie tancerzy
Natalia Płachetka – śpiew
Martin . . .
Zespół Taneczny ADENA
Patrycja Okoń, Małgorzata Marciniszyn-Szuba, Aleksandra Krzesaj – choreografie i przygotowanie tancerzy
Natalia Płachetka – śpiew
Martin . . .
7
czerwca
piątek
2024
19:00
On the Road Again
Orkiestra Filharmonii Opolskiej
Karel Košárek – fortepian
Przemysław Neumann – dyrygent
W programie:
George Gershwin – Uwertura kubańska (12')
George Gershwin – Błękitna rapsodia (15')
George . . .
Karel Košárek – fortepian
Przemysław Neumann – dyrygent
W programie:
George Gershwin – Uwertura kubańska (12')
George Gershwin – Błękitna rapsodia (15')
George . . .
8
czerwca
sobota
2024
19:00
Tango prosto z Argentyny z polską duszą
Luciano Torres – bandoneon
Jose Torres Duval – gitara/wokal
Lina Gómez Carvajal – flet
Javier Torres Duval – wokal
Magdalena Lechowska – wokal
Mateusz Krystian . . .
Jose Torres Duval – gitara/wokal
Lina Gómez Carvajal – flet
Javier Torres Duval – wokal
Magdalena Lechowska – wokal
Mateusz Krystian . . .
9
czerwca
niedziela
2024
12:00
ORGANY W SAMO POŁUDNIE – Zuzanna i Maciej Batorowie
W programie:
Stanisław Moniuszko, Mateusz Ryczek, Bert Matter
Stanisław Moniuszko, Mateusz Ryczek, Bert Matter
14
czerwca
piątek
2024
19:00
Ramię w ramię – arcydzieła kameralistyki /14.06.2024.
Koncert kameralny
Marcin Sikorski – fortepian
Karolina Koczur, Andżelika Chorzempa, Agnieszka Kulka, Natallia Zhukava – skrzypce
Anna Wałek, Beata Jańta – altówki
Agata Gawin-Gluza, . . .
Marcin Sikorski – fortepian
Karolina Koczur, Andżelika Chorzempa, Agnieszka Kulka, Natallia Zhukava – skrzypce
Anna Wałek, Beata Jańta – altówki
Agata Gawin-Gluza, . . .
15
czerwca
sobota
2024
18:00
Jubileusz 50-lecia Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej
Chór mieszany Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej „Schola Cantorum Opoliensis”
Anna Sikora – dyrygent chóru
Chór żeński Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej „Opolienses Puellae . . .
Anna Sikora – dyrygent chóru
Chór żeński Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej „Opolienses Puellae . . .
28
czerwca
piątek
2024
19:00
Zakończenie 72. Sezonu Artystycznego
Orkiestra Filharmonii Opolskiej
Chór Mieszany Filharmonii Łódzkiej
Artur Koza – przygotowanie chóru
Joanna Freszel – sopran
Anna Borucka – mezzosopran
Przemysław Neumann – dyrygent
W programie:
Gustav . . .
Chór Mieszany Filharmonii Łódzkiej
Artur Koza – przygotowanie chóru
Joanna Freszel – sopran
Anna Borucka – mezzosopran
Przemysław Neumann – dyrygent
W programie:
Gustav . . .
5
lipca
piątek
2024
20:30
KONCERT MUZYKI FILMOWEJ w Amfiteatrze 5.07.2024.
Orkiestra Filharmonii Opolskiej
Chór Filharmonii Opolskiej
Tadeusz Eckert – przygotowanie chóru
Barbara Kurdej-Szatan – wokal
Rafał Szatan – wokal
Przemysław Neumann – dyrygent
Magdalena Miśka-Jackowska – . . .
Chór Filharmonii Opolskiej
Tadeusz Eckert – przygotowanie chóru
Barbara Kurdej-Szatan – wokal
Rafał Szatan – wokal
Przemysław Neumann – dyrygent
Magdalena Miśka-Jackowska – . . .